Sesja narzeczeńska - Praktyczny poradnik dla przyszłej pary młodej

Sesja narzeczeńska - Praktyczny poradnik dla przyszłej pary młodej

Sesja narzeczeńska, zaplanowana jeszcze przed ślubem, najczęściej ma swobodny, casualowy charakter i zwykle jest bardziej spontaniczna niż sesja ślubna. Wszystko zależy od tego, jak wyobrażacie sobie swoje zdjęcia narzeczeńskie. Przed sesją wybieracie konkretne miejsce (jeśli trzeba to z pomocą waszego fotografa ślubnego), decydujecie, co chcecie ubrać i jak wyglądać, ale w trakcie zdjęć możecie iść na żywioł. Najważniejsze zasady sesji narzeczeńskiej? Naturalność i swoboda. Jak to osiągnąć i na co jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – nie tylko piękne zdjęcia sprzed ślubu

Oprócz tego, że zdjęcia z sesji narzeczeńskiej są dla Was piękną pamiątką i utrwalają ten wyjątkowy czas przed założeniem obrączek, to taka sesja ma też znaczenie praktyczne. Jakie?

Po pierwsze – najczęściej zdjęcia robi ten sam fotograf, który później relacjonuje ślub i wesele oraz z którym umawiacie się na plener po ślubie. Sesję narzeczeńską możecie więc potraktować jako swego rodzaju rozgrzewkę przed zdjęciami ślubnymi. Macie okazję wzajemnie poznać się z fotografem, oswoić z aparatem i sprawdzić, w czym czujecie się najlepiej. Z naszej perspektywy wygląda to tak: my możemy dowiedzieć się więcej o Waszych oczekiwaniach, gustach, potrzebach i po prostu o Was samych, a Wy możecie przekonać się, jak pracuje się z nami i… ze sobą nawzajem. 🙂

Co, jeśli nie mieliście wcześniej żadnego doświadczenia? Absolutnie nie stoi to na przeszkodzie do zrobienia profesjonalnych zdjęć. Tak naprawdę większość osób, z którymi pracujemy, nigdy wcześniej nie brała udziału w zawodowych sesjach, a efekty są… Zresztą, zobaczcie sami.

Sesje narzeczeńskie / partnerskie

Naturalne i autentyczne sesje narzeczeńskie / partnerskie wykonane z ♥ w Szczecinie.
Miejska Sesja Narzeczeńska

Miejska Sesja Narzeczeńska

Sesja narzeczeńska w Szczecinie

Lifestylowa Sesja Narzeczeńska

Sesja narzeczeńska w domu

Sesja narzeczeńska Na Polanie I W Lesie

Naturalna sesja narzeczeńska w stylu boho

Po drugie – zdjęcia z sesji możecie wykorzystać na różne sposoby, nie tylko chowając je do albumu. Oto kilka naszych propozycji:

 • Jeśli na sesję umawiamy się ze sporym wyprzedzeniem przed ślubem, zdjęcia możecie wykorzystać np. w zaproszeniach dla gości.
 • Możecie przygotować pokaz zdjęć, który będzie wyświetlany w czasie wesela na telewizorach zamiast gotowych wizualizacji.
 • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej sprawdzą się świetnie np. jako dekoracja sali weselnej. Możecie przeplatać aktualne zdjęcia z fotografiami z dzieciństwa albo wymieszać Wasze zdjęcia ze zdjęciami rodziny czy znajomych. Sprawdźcie, jak to zrobili Agata i Paweł.
 • Fotografie z sesji narzeczeńskiej będą wyglądały pięknie w fotoksiążce albo wywołane w dużym formacie i oprawione w ramki.
 • Przygotowujecie stronę www z informacjami dla gości i Waszą historią? A może zamawiacie gazetkę weselną? Profesjonalne zdjęcia na pewno podniosą jakość projektów.
 • Zdjęcia możecie wykorzystać także jako podziękowania dla gości po weselu (np. w formie zakładek do książek) albo podziękowania dla rodziców (multimedialna prezentacja, fotoksiążka, kolaż zdjęć rodziców i Waszych).
Sposobów wykorzystania fotografii z sesji narzeczeńskiej może być naprawdę dużo. 🙂 A może już w trakcie spotkania z fotografem urodzą się ciekawe pomysły? Jeśli szukacie ciekawych pomysłów na upominki dla gości, podziękowania dla rodziców czy dekoracje weselne, chętnie pokażemy Wam to, co już przygotowywaliśmy. A może wspólnie wymyślimy coś nowego?

Umów się na sesję narzeczeńską:

ABC sesji narzeczeńskiej – na co zwrócić uwagę?

Za chwilę podpowiemy, jak wybrać miejsce, porę roku (i dnia) czy ubiór na sesję narzeczeńską. Najpierw musimy wspomnieć o jednej ważnej zasadzie, która sprawdza się zawsze. Słowo-klucz to spójność. Zachowując integralność miejsc czy ubiorów, możemy osiągnąć najlepsze rezultaty. Oczywiście nie chodzi o to, by skrupulatnie planować każdy kadr. Chodzi o to, by zdjęcia miały spójny charakter, a to można osiągnąć m.in. poprzez:

 • Dopasowanie Waszych strojów – nie musicie ubierać się pod kolor, ale ważne, żeby Wasze stroje miały podobny styl. Umówcie się, czy ubieracie się swobodnie (np. jeansy, T-shirt), romantycznie (lniane spodnie i koszula, zwiewna sukienka, bose stopy), elegancko (płaszcze, kapelusze), czy rockowo (skórzane kurtki) itd.
 • Wybór 2-3 miejsc na sesję narzeczeńską – na niekorzyść zdjęć działa chaos, dlatego warto postawić na miejsca zbliżone klimatycznie.
 • Wybór motywu przewodniego sesji narzeczeńskiej, ślubu, wesela i pleneru ślubnego – nie jest to konieczność, ale jeśli macie pomysł, w jakim stylu chcecie urządzić wesele, być może warto postawić na podobny klimat sesji przedślubnej.
lifestylowa sesja zdjęciowa

Najlepsze miejsce na sesję narzeczeńską

Gdzie wykonać sesję? Odpowiedź jest prosta i złożona jednocześnie. Tak naprawdę na sesję możemy umówić się wszędzie. To z jednej strony ułatwia, z drugiej trochę utrudnia decyzję. Jeśli nie jesteście zdecydowani, dobry fotograf na pewno podrzuci Wam kilka pomysłów, w zależności od tego, jaki charakter mają mieć Wasze zdjęcia.

Sesję możemy zorganizować w mieście (np. w Szczecinie), poza miastem, w Waszym ulubionym lokalu, w lesie, na polanie, na plaży, w Waszym domu, na koncercie, na ulicy, na dworcu, w klubie, w Polsce i za granicą.

Wszystko zależy od tego, co lubicie i jaki efekt chcecie osiągnąć. Jeśli lubicie pulsujące życie miasta, na sesję możemy umówić się po zachodzie słońca, w świetle miejskich świateł. Wolicie intymny charakter zdjęć? Spotkamy się w Waszym domu. Kochacie naturę lub jesteście romantykami? Zrobimy Wam piękne zdjęcia na plaży czy w lesie.

sesja narzeczeńska inspiracje

Data i godzina sesji – kiedy i gdzie zrobić zdjęcia?

Czy istnieje idealna pora roku i godzina na sesję narzeczeńską? Nie istnieje. Możemy jednak podrzucić Wam kilka wskazówek, które pozwolą Wam dobrać porę dnia i roku do charakteru zdjęć:

 • Zdjęcia o wschodzie lub o zachodzie słońca? 3 x TAK. Gdy słońce znajduje się nisko nad horyzontem, rzuca miękkie i ciepłe światło, a fotografie mają ten wyjątkowy, złoty i romantyczny charakter
 • Sesja w środku dnia? Owszem, jednak nie wtedy, gdy słońce świeci mocno. Trudno wówczas zapanować nad mimiką. Sesje w dzień sprawdzają się m.in. zimą i jesienią, kiedy słońca jest mało.
 • Zdjęcia po zmroku? Jak najbardziej, np. w świetle neonów.
 • Zdjęcia w pochmurny dzień? Zdecydowanie tak – możemy osiągnąć spokojny, tajemniczy klimat. Wbrew pozorom ponura aura może zadziałać na korzyść zdjęć bardziej niż palące słońce w środku lata.
 • Sesja zimą? Wyobraźcie sobie sesję w mroźny, słoneczny i śnieżny dzień, w lesie lub w górach – trudno o bardziej baśniowy krajobraz.

Reasumując, (prawie) wszystko jest możliwe pod warunkiem otwartej rozmowy z fotografem. Opowiedzcie o swoich oczekiwaniach, by dzięki temu wspólnie wybrać najlepszą porę dnia i roku.

W co się ubrać, jak się umalować?

O strojach już wspominaliśmy – liczą się przede wszystkim spójność i swoboda. Warto, by ubrania pasowały do miejsca, w którym robicie zdjęcia, ale przede wszystkim ubierzcie się tak, jak lubicie. Powinniście czuć się dobrze we własnych skórach. Nie przebierajcie się za nikogo (chyba że to zamierzony efekt), nie wkładajcie ubrań, których na co dzień nie nosicie. Uwierzcie nam – jeśli będziecie źle się czuć, aparat to wychwyci.

Co z makijażem? Zazwyczaj nawet lekko umalowana twarz wygląda dobrze w aparacie. Jeśli więc na co dzień nie malujesz się mocno (lub wcale), na sesję możesz wykonać delikatny makijaż – przede wszystkim po to, by ukryć drobne niedoskonałości czy zmatowić lekko skórę. Lubisz mocniejszy make-up? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć. Na pytanie, czy przed sesją narzeczeńską udać się do makijażystki, odpowiemy: to zależy. Od efektu, jaki chcesz osiągnąć, tego, jak potrafisz umalować się samodzielnie, czy w ogóle się malujesz i ile chcesz wydać na make-up. Profesjonalny makijaż to koszt od 150-200 zł w górę.

Sesja narzeczeńska to nie sesja ślubna – możecie pozwolić sobie na więcej swobody w doborze strojów, makijażu czy fryzury.

sesja w stylu boho
Warto wiedzieć! Ile trwa sesja narzeczeńska? Sesje narzeczeńskie (czy nawet sesje ślubne) nie trwają zwykle dłużej niż 2-3 godziny. Dlaczego? Jeśli nie jesteście zawodowymi modelami i modelkami, przyzwyczajonymi do wielogodzinnego pozowania, po upływie max. 3 godzin stery najczęściej zaczyna przejmować zmęczenie.

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Odpowiedź brzmi – to zależy. Między innymi od tego, ile zdjęć chcecie dostać – kilka fotografii do ślubnych gadżetów czy pełną sesję z kilkudziesięcioma zdjęciami. Cena będzie inna także wtedy, gdy umawiamy się na samą sesję narzeczeńską, czy też na plener po ślubie i reportaż z wesela. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu – chętnie przedstawimy Wam więcej szczegółów.

Na koniec nasza opinia: czy warto zdecydować się na sesję narzeczeńską? Naszym zdaniem warto. Takie doświadczenie pozwala nabrać wprawy przed sesją ślubną, poznać się lepiej z fotografem, przekonać się, co w praktyce podoba Wam się najbardziej i zyskać piękną pamiątkę z tego wyjątkowego czasu.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania na temat sesji narzeczeńskiej, ślubnej czy jakiejkolwiek innej napiszcie lub zadzwońcie. Razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. 🙂 🙂

Stwórzmy Razem Wyjątkową Sesję Narzeczeńską

Spodobały Wam się nasze zdjęcia?

Jeśli nasze zdjęcia przypadły Wam do gustu, a pomysł miejskiej sesji narzeczeńskiej to coś, co do Was przemawia, dajcie nam o tym znać. Chętnie spotkamy się przy kawie i porozmawiamy o Waszych fotograficznych marzeniach.

intymna-sesja-szczecin

Fotograf Ślubny Szczecin Goleniów Police Gryfino Stargard

Zarezerwuj termin:

+48 509 844 224

klisza-art-studio@wp.pl